Čaj

Na co je dobrý heřmánkový čaj? 5+ účinků na vaše zdraví

Na co je dobrý heřmánkový čaj? Těchto 5 benefitů Vám pomůže přečkat podzim i zimu.

Zachumlejte se do deky, zapalte svíčku a pojďte si s námi uvařit heřmánkový čaj. Na co je dobrý heřmánkový čaj a proč se hodí jej pít právě v podzimním období?

Věděli jste, že heřmánkový čaj pomáhá například při:
  • Snížení menstruačních bolestí. Konzumace heřmánkového čaje (po dobu zhruba 1 měsíce) může také pomoci proti úzkostem spojené s ženským menstruačním cyklem. Uvařte si například čaj Naturavita z čistého heřmánku a zapomeňte na bolesti.
  • Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Opět to dokazuje několik studií. Avšak heřmánek není náhražkou za léky proti cukrovce, ale může být užitečným doplňkem stávající léčby.
  • Snižuje zánět v těle. Zánět je boj imunitního systému proti infekci. Heřmánek obsahuje léčivé chemické sloučeniny, které tento zánět pomáhají snižovat.
  • Pomáhá při relaxaci a snadnějšímu navození spánku. Několik studií zabývajících se klinickými modely dokazují, že heřmánkový čaj (například Curtis Relax nebo Žolynélis Sapnas) pomáhá lidem relaxovat, zklidnit mysl a navodit příjemné pocity. Vědci se domnívají, že heřmánkový čaj může fungovat jako benzodiazepin, což je lék na předpis, který může snižovat úzkost a navodit klidný spánek. Proto je hojně doporučováno pít tento čaj právě v podzimním a zimním období, kdy je počasí chmurnější a je venku více tma.
  • Pomáhá s léčbou u příznaků nachlazení. Udělejte si doma heřmánkové lázně. Stačí, když si uvaříte heřmánkový čaj a začnete inhalovat jeho páru. Ta může zmínit příznaky běžného nachlazení.
  • Posledním uvedeným bodem bude, že heřmánek pomáhá při léčbě mírných kožních onemocnění. Vědecká studee zjistila, že aplikace výtažku z heřmánku přímo na ránu napomáhá rychlejšímu hojení. Také se zjistilo, že heřmánková mast může pomoci při ekzémech a mírných zánětlivých stavech kůže.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *