Čaj, Představujeme vám...

Vitamínové čaje vám dodají energii i uklidní

Věděli jste, že krom funkčních existují i vitamínové čaje? V nabídce CGfoods najdete hned několik značek kvalitních čajů, které se postarají o Vaši imunitu, krásu, odpočinek nebo naopak nakopnutí energii.

Chřipka, nachlazení, covid, nebo snad viróza? Ať už se vzduchem v tomto období šíří cokoliv, je potřeba dodat svému tělu látky pomáhající bojovat s onemocněním nebo mu rovnou předejít. Čaj jich v sobě obsahuje skutečně hodně, ale vitamínový čaj je pravda ještě o kousek dál.

Nejen o léčivých účincích černého a zeleného čaje jste si již mohli přečíst, ale víte, že existují také čaje s vitamíny? Značka Curtis nabízí jedinečná složení čajů v pyramidových sáčcích, a díky tomu si na našem e-shopu můžete koupit čtyři vitamínové čaje, které se skvěle hodí na podzimní období.

Immuno

Nyní, kdy je snad každý druhý v našem okolí nemocný, nelze začít jiným čajem než Immuno. Již podle názvu je jasné, že má především pomoci lidské imunitě. Pokud si s chutí dáváte do čaje limetku nebo citrón, u tohoto čaje není žádné takové dochucovadlo potřeba.

Citrusové plody se totiž pro zlepšení imunity hodí perfektně, a tak je v jedné pyramidce vedle ceylonského čaje také grapefruit, mandarinka, limetka a citrónová a pomerančová kůra. Nechybí ani měsíček lékařský a lístky slunečnice.

Čaj obsahuje vitamíny:

C – Vitamín C je nezbytný pro správné fungování imunitního systému. Stejně tak pro ochranu buněk, funkci cév, zachování energického metabolismu nebo pro snížení únavy a vyčerpání. Do těla ho získáme hlavně z čerstvého ovoce a zeleniny. Zvýšení jeho příjmu je potřeba především při nachlazení, užívání antibiotik, při chladu a stresu nebo v těhotenství.

E – Souhrnné pojmenování přírodních chemických látek je vitamín E neboli Tokoferol. Je obsažen především v semínkách a klíčcích různých plodin, ve většině oříšcích, ale i v másle, mléce i mase. Jeho nedostatek se může se projevit neurologickými potížemi a sníženou obranyschopnosti.

Energy

Po ránu nebo také po obědě, kdy často přichází únava, je potřeba tělo pořádně nakopnout. Ideálním pomocníkem je takových případech čaj Curtis Energy. Černý čaj je známý svým obsahem kofeinu (teinu), ale další složky schopnost čaje pořádně nabudit ještě zesilují.

Jednou ze složek je například kořen zázvoru, který podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému, trávení nebo funkci imunitního systému a dýchání. Vedle něj najdeme v čaji také měsíček lékařský, světlici barvířskou, citrónovou kůru a příchuť grapefruitu, který zbystří vaše smysly. Pro vyváženou chuť jsou pak v pyramidce i kousky manga.

Čaj obsahuje vitamíny:

B1 – Vitamín B1 neboli Thiamin pomáhá uvolňovat energii z potravy při trávení a udržuje zdravý nervový systém. V těle se neukládá, a proto jej potřebujeme ve stravě každý den. Zdrojem jsou potraviny jako hrášek, celozrnné pečivo, ořechy nebo játra.

B3 – Vitamín B3 neboli Niacin snižuje míru únavy a vyčerpání, pomáhá dobrému metabolismu a činnosti nervové soustavy. Jeho nedostatek nejčastěji způsobuje právě únavu, poruchy trávení, depresivní stavy nebo poruchy psychiky. Zdrojem je libové a drůbeží maso, luštěniny, tuňák, mléko a mléčné výrobky nebo vejce.

B5 – Vitamín B5 neboli kyselina pantothenová je hlavní složkou v energetickém metabolismu. Je nezbytný jednak pro odbourávání tuků, sacharidů a různých aminokyselin, pro tvorbu mastných kyselin, cholesterolu a steroidních hormonů. Při vyvážené stravě je nedostatek vitaminu B5 velmi vzácný a jeho zdrojem jsou podobné potraviny jako u vitamínu B3.

Relax

Pro uklidnění těla a mysli si můžete kromě horké vany dopřát také horký šálek čaje Curtis Relax. Vedle vhodně vybraných vitamínů, které působí především na nervovou soustavu, je v něm i několik druhů bylinek na uklidnění.

Společně se zeleným čajem, s menším obsahem teinu, než má čaj černý, si můžete vychutnat směs heřmánku, meduňky a levandule, které ještě doplní příchuť alpských bylinek. Tato kombinace vás uklidní a navodí příjemný pocit.

Čaj obsahuje vitamíny:

B3 – Vitamín B3 neboli Niacin přispívá k normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti. Jeho nedostatek nejčastěji způsobuje poruchy trávení, depresivní stavy nebo poruchy psychiky. Zdrojem je libové a drůbeží maso, luštěniny, tuňák, mléko a mléčné výrobky nebo vejce.

B5 – Vitamín B5 neboli kyselina pantothenová je hlavní složkou v energetickém metabolismu. Dokáže udržovat nervovou soustavu klidnou a vyrovnanou. Je nezbytný jednak pro odbourávání tuků, sacharidů a různých aminokyselin, a také pro tvorbu mastných kyselin, cholesterolu a steroidních hormonů. Jeho zdrojem jsou podobné potraviny jako u vitamínu B3.

B6 – Pyridoxin, známý také jako vitamín B6, je pomocníkem pro funkci mozku a podporuje psychickou i fyzickou stránku člověka. Je důležitý pro udržování zdravého nervové systému a hladiny cukru v krvi. Dokonce ulehčuje od bolesti a zlepšuje náladu. Zdrojem je vepřové maso a drůbež, vejce, banány, brambory, zelí, špenát, nebo kapusta.

Beauty

Pro krásu se nemusí trpět! Čaj Curtis Beauty pomáhá tělesnému i duševnímu zdraví, které se promítne na celém těle. Zelený čaj, kousky hroznů, lístky jasmínu a jejich příchutě. Taková kombinace nezní vůbec zlá, že? Navíc obsahuje i důležité vitamíny B6 a B9.

Čaj obsahuje vitamíny:

B6 – Pyridoxin, známý také jako vitamín B6, je pomocníkem pro funkci mozku a podporuje psychickou i fyzickou stránku člověka. Kromě toho napomáhá regeneraci kůže a s bojem proti suchým rtům. Je důležitý při udržování zdravého nervové systému a hladiny cukru v krvi. Dokonce ulehčuje od bolesti a zlepšuje náladu. Zdrojem je vepřové maso a drůbež, vejce, banány, brambory, zelí, špenát, nebo kapusta.

B9 – Vitamin B9 je důležitým vitaminem pro krvetvorbu a jeho dostatek si musí hlídat především ženy v těhotenství, jelikož je především v prvních měsících pro vývoj plodu doslova nepostradatelný. Hlavním zdrojem vitaminu B9 je především listová zelenina, dále luštěniny, ovoce, ořechy, kvasnice a z masa zejména játra.

V našem sortimentu najdete s již tak zdraví prospěšným černým nebo zeleným čajem také superpotraviny. Přidejte tělu ještě více užitečných látek s čajem s kousky Aloe vera, extraktu z Acai nebo Guarany! Všechny vitaminové čaje, funkční čaje a čaje s obsahem superpotravin najdete zde.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *