Naši dodavatelé

Battler & Tealia – cejlonské čaje s pečlivým přístupem

Firemní dárek - plechová krabička se sypaným čajem
Že cejlonské čaje jsou nejlepší na světě je obecně přijímaný názor. Ale že i mezi nimi jsou značné rozdíly je rozhodně nepopiratelný fakt. Značky Battler a Tealia se řadí mezi ty, které připravují své směsi tak, aby si držely svou kvalitu a nezatěžovaly životní prostředí.

Značka Battler a Battler Original, stejně jako Tealia patří pod společnost Maltras International (Pvt) Limited, která byla založena jako malý rodinný podnik v roce 2001. V poměrně krátkém čase se tato firma dokázala prosadit a své cejlonské čaje dostala do mnohých zemí napříč celým světem.

Co se týče výroby, firma si zakládá zejména na tradicích, kvalitě, týmové práci, důvěře, a v neposlední řadě na udržitelnosti a fair trade. Úkolem týmu odborníků, tzv. Tea Masters, je hledat a uzavírat smlouvy pouze s těmi pěstiteli čajových lístků, kteří dodržují správné zemědělské a výrobní postupy a dbají na udržitelný rozvoj bez poškození biodiverzity, životního prostředí a společnosti samotné.

Čajové směsi se pak vyrábí osvědčeným, tradičním způsobem. Kvalitní cejlonské čaje se míchají s přírodním ovocem, květinami, kořením a bylinkami, přičemž prioritou je svěžest. Své směsi se společnost snaží neustále obměňovat a vytvářet nové řady. Navíc pravidelně inovuje i svůj výrobní proces, díky čemuž se může pochlubit například biologicky odbouratelnými obalovými materiály.

Značky v České republice

cejlonské čaje Battler

Se společností Maltras International (Pvt) Limited jsme začali spolupracovat v roce 2019. Okamžitě jsme si zamilovali obě značky, Battler i Tealia, pro jejich lahodnou chuť, kvalitní složení a samozřejmě krásné balení.

V našem sortimentu tak dlouhodobě figurují ochucené černé, zelené a bylinné čaje Battler, které jsou díky jednotlivě baleným sáčkům vhodné nejen k vám domů, ale setkat se nimi můžete i v restauracích nebo vinárnách. Našim oblíbencem z této řady je například mátový čaj Battler Pure Peppermint, a to pro jeho fantastickou svěží chuť i vůni. Stačí pár doušků a ztracená energie je zpět! Cejlonské čaje této značky jsou silné a někomu tak stačí sáček vylouhovat opravdu jen lehce přes minutu.

Pokud již znáte naši nabídku, víte, že čaje značky Tealia patří k těm nejhezčím dárkovým balením čaje, které máme. Ze dvou dostupných verzí – sypaných čajů a pyramidových sáčků, si vybere i nejnáročnější znalec. Elegantně zdobené plechovky jsou navíc perfektní pro uskladnění vašeho čaje tak, aby si zachoval všechny důležité vlastnosti, včetně chutě a vůně.

Naše nejoblíbenější varianta je dokonale vyvážená směs Tealia Serene (v sypané nebo porcované variantě), která kombinuje citrónovou trávu, listy máty peprné, květy levandule a květy heřmánku. Říkáte si, jak asi taková směsice může chutnat? V tom případě ji určitě doporučujeme vyzkoušet 🙂 A zaručujeme vám, že pak budete chtít mít ve sbírce všechny cejlonské čaje!

Zaujal Vás tento článek? Podívejte se i na naše tipy a triky s čajovými sáčky Battler.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *