Čaj, Představujeme vám...

Když jedinečný zelený čaj, pak Young Hyson

Young Hyson

Ne všechny čajové lístky zajišťují stejnou kvalitu čaje. Za nejlepší se považují vrchní dva, a podle podílu takových lístků se pak čaje rozdělují na kvalitní a méně kvalitní čaje. Výsledný produkt, jako v případě čaje Young Hyson, ale ovlivňuje ještě mnoho dalších faktorů. Pojďte se spolu s námi podívat do světa, kde není lístek jako lístek.

Jistý unikát mezi ostatními vysoce kvalitními zelenými čaji (z naší nabídky znáte například označení OP nebo OPA) jsou čaje Young Hyson. Toto označená v překladu znamená před deštěm (nebo z kantonského výrazu znamenající kvetoucí jarní čaj), je známý též pod názvem Lucky Dragon Tea, a rozhodně by neměl chybět ve sbírce skutečného milovníka zelených čajů. Pěstuje se především v provincii Anhui v Číně, ale i jiných zemích, především v jižní a jihovýchodní Asii. A právě výše zmíněný vysoký podíl vrchních dvou lísků z čajovníku stojí za jedinečnou směsí. To ale není vše.

Láska na první šálek

Vyznačuje se nádherně osvěžující chutí a má nádech přirozené sladkosti, což je dáno mimo jiné i sklizní lístků, která probíhá brzy na jaře. Young Hyson se skládá z dlouhých, tence svinutých, zkroucených lístků, které se při louhování rozvinou. V naší nabídce najdete 100 gramů tohoto jedinečného čaje v krásné plechové krabičce. Na šálek stačí jedna lžička zalitá ideálně filtrovanou vodou o teplotě zhruba 80 °C. Podle vlastních preferencí a zkušeností louhujte 2-3 minuty, a poté si vychutnejte neodolatelně lahodnou chuť. Svou charakteristickou chutí se hodí i jako osvěžení v letních dnech. Stačí čaj vychladit a přidat limetku nebo citrón pro ještě intenzivnější zážitek.

Young Hyson

Nejen dobrý, ale i zdravý!

Stejně jako i mnoho dalších zelených čajů, také Young Hyson obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a dalších antioxidantů. Tyto látky společně bojují a neutralizují volné radikály v těle, čímž pomáhají snížit riziko vzniku mnoha chronických onemocnění. K nim mimo jiné patří kardiovaskulární onemocnění, cukrovku 2. typu, a podle několika studií dokonce i některým typům rakoviny.

Předcházením problémům s různými onemocněními to ale nekončí. Existují také předběžné důkazy které naznačují, že může zvýšit metabolismus tukových buněk. To zase umožňuje tělu spalovat tuk nejen rychleji, ale také efektivněji. A jako by toho nebylo málo, vědci se také domnívají, že může podpořit imunitní systém, napomáhat trávení, a dokonce zlepšit funkci mozku. Docela pěkné od vašeho ranního šálku, nemyslíte?

K čaji Young Hyson se pojí také několik zajímavostí. Některé zdroje uvádějí, že byl pojmenován po významném anglickém obchodníkovi s čajem 18. století a řediteli Východoindické společnosti Phillipu Hysonovi. Tyto čaje byly v téže době vysoce ceněny koloniálními Američany a daň na Hyson byla vyšší než na jiné čaje. A svou roli sehrál také během proslulého Bostonského pití čaje (Boston Tea Party), kdy z celkového počtu zhruba 342 zničených beden obsahovalo 70 z nich právě čaj Young Hyson.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *