Ostatní, Čaj, Tipy, triky, nápady

Vyhazujete použité čajové sáčky? Chyba!

Někteří z nás si svůj den nedokáží představit bez lahodného šálku čaje. Jakmile si však čaj vyluhujeme, použité čajové sáčky často vyhazujeme do koše. To je ale velká škoda! Přinášíme Vám pár tipů, jak sáčky využít a získat užitečného pomocníka jak při úklidu domácnosti, tak při péči o zahradu i o své tělo.

Někteří z nás si svůj den nedokáží představit bez lahodného šálku čaje. Jakmile si však čaj vyluhujeme, použité čajové sáčky často vyhazujeme do koše. To je ale velká škoda! Přinášíme vám pár tipů, jak sáčky využít a získat užitečného pomocníka jak při úklidu domácnosti, tak při péči o zahradu i o své tělo.

Relaxace a péče

Relaxační čajová koupel

Pokud si chcete po náročném dni pořádně odpočinout, horká koupel je tou správnou volbou. Vylepšete si ji tím, že do vody přidáte čajové sáčky. Čaj pokožku krásně zjemní, hydratuje a zregeneruje. Využít můžete zelený čaj, ale vhodné jsou i bylinné, například heřmánkový nebo mátový.

Péče o vlasy

Pokud chcete mít vyživené, hebké a lesklé vlasy, nemusíte utrácet za drahé šampóny a speciální kondicionéry. Dopřejte jim jednoduchý odvar z čajových lístků, který působí velmi účinně, a nebude vás stát prakticky nic.

Použité čajové sáčky znovu převařte, nechte vychladnout a na závěr koupele jím vlasy přelijte. Berte v potaz i váš odstín vlasů a fakt, že v čaji jsou obsažená barviva. Proto černý čaj použijte na tmavé vlasy a heřmánkový čaj na světlé.

čajové sáčky
Zdroj: my50plus.cz

Péče o oči

Pokud vás trápí unavené a oteklé oči, například po celodenní práci u počítače, dopřejte jim účinný čajový obklad.

Po vyluhování čaje sáčky vymačkejte a nechce vychladit. Vychlazené sáčky přiložte na oči a nechte působit 15–25 minut. Buďte opatrní, aby se Vám tekutina nedostala do očí.

Nejvhodnější variantou na obklad oteklých očí je použít čaj černý, který obsahuje kofein, který napomáhá vypnout pleť a zbavuje otoků. Využít se ale dají i ostatní. Zelený čaj například zesvětluje tmavé skvrny a dodá pleti potřebné antioxidanty. Heřmánkový čaj zase pleť pročistí, rozjasní a uleví od unavených očí.

pečujte o sebe
Zdroj: freepik.com

Čajové sáčky proti hmyzímu štípnutí i spáleninám

Zdroj: freepik.com

V teplých, slunečných dnech jsou velmi věžné nepříjemnosti v podobě štípanců od otravného hmyzu, popřípadě spálenin po delším pobytu na sluníčku. Ať už jste spálení od slunce nebo vás trápí hmyzí štípnutí, nemusíte nutně běžet do skříňky v koupelně.

Čajový pomocník Vaši kůži zklidní, zbaví ji zarudnutí i svědění. Přiložte si na podrážděnou pokožku vychladlé, vlhké čajové sáčky a nechce pár minut působit. Už za několik okamžiků přestanete cítit nepříjemné pulzování v postiženém místě a kůže se bude lépe hojit.

Hnojivo pro vaše rostlinky

použité čajové sáčky jako hnojivo
Zdroj: emedihealth.com

Pečovat můžete vedle sebe i o vaše rostlinky. Aby byly zdravé a vitální, využijte pro jejich podporu sílu zeleného čaje. Stačí použité čajové pytlíčky vhodit do konve s vodou, nechat vyluhovat a touto vodou rostliny zalívat.

Vyluhovaná směs Vám pomůže zbavit se škůdců a plísní. Čajové sáčky také můžete zahrabat rovnou do hlíny k rostlinám, nebo je jednoduše položit na půdu kolem nich.  Při zalévání se živiny z čaje uvolní přímo do hlíny. Je však důležité sáčky pravidelně měnit. Déle než týden je v záhonku nenechávejte.

Čistič oken a nádobí

Chystáte se na jarní umývání oken, nebo jste při vaření oběda připálili hrnec? I v tomto případě můžete odložit přípravky plné různých chemikálií a využít trochu ekologičtější cestu.

Pokud se chystáte na jarní úklid oken, stačí použité čajové pytlíčky znovu vyvařit, nechat vychladnout a odvar nalít do rozprašovače. Směs nastříkejte na okna nebo zrcadla a sledujte, jak uvolní šmouhy, špínu a mastnotu.

Nakonec sklo utřete suchým hadříkem a máte hotovo.

Stejně tak vám odvar pomůže při boji proti mastnotám a připáleninám na nádobí v kuchyni. Nalijte do hrnce nebo pánve horkou vodu, přidejte čajové pytlíky (například z naší řady porcovaných čajů Richard) a nechejte přes noc působit. Ráno vodu vylejte, nádobí vypláchněte a sledujte, jak působí. Levné a snadné!

Zdroj: freepik.com

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *