Představujeme vám..., Čaj

Relax pro tělo i mysl: bylinný čaj Tealia Serene

Kvalitní bylinný čaj je tím nejlepším přírodním pomocníkem k uvolnění vašeho těla a mysli po náročném dni. Příprava takového šálku potěší všechny vaše smysly. Ihned po otevření krabičky Tealia Serene vás čaj překvapí svoji krásnou a osvěžující vůní máty a citrónové trávy. Pro parádní uklidnění ještě směs doplňuje levandule a heřmánek.

Kvalitní bylinný čaj je tím nejlepším přírodním pomocníkem k uvolnění vašeho těla a mysli po náročném dni. Příprava takového šálku potěší všechny vaše smysly. Ihned po otevření krabičky Tealia Serene vás čaj překvapí svoji krásnou a osvěžující vůní máty a citrónové trávy. Pro parádní uklidnění ještě směs doplňuje levandule a heřmánek.

Značka Tealia přináší nejen skvělou chuť čajů, ale také hledí na udržitelnost. Čajové lístky jsou vybírány pouze z plantáží, které dodržují etické postupy a splňují standardy Ranforest Alliance, a bylinky do bylinných směsí jsou sušené šetrným způsobem, díky čemuž si zachovávají své blahodární účinky.

V následujícím článku vám představíme dokonalou směs a asi náš nejoblíbenější bylinný čaj od zmíněné značky Teallia – Serene. Skládá se ze čtyř bylinek:

  • Citrónová tráva je zdrojem esenciálních vitamínů a minerálů. Tato bylinka má antioxidační, protizánětlivé a antibakteriální účinky, a používá se při léčbě chřipky a nachlazení, ulevuje při kašli, bolesti v krku a horečce. Horký čaj z citrónové trávy vám pomůže při nervovém vyčerpání, stresu a psychické únavě, a dokonce podpoří vaši paměť. Hlavní složkou této rostlinky je lemonal neboli citral, který ji propůjčuje citrusovou vůni, a také antifungální a antimikrobiální vlastnosti.
  • Listy máty peprné pomáhají uvolnit nervovou soustavu. Není divu, že se běžně přidávají do čajových směsí na relaxaci a zlepšení spánku. Bylinkový čaj z máty také pomáhá zklidnit váš žaludek a trávící soustavu. Je skvělá na pozitivní ranní nastartování i večerní zklidnění mysli a těla.
  • Také květy levandule jsou známé pro své uklidňující a relaxační účinky. Nálev z levandule pomáhá proti kašli a škrábání v krku, a zbaví vás i bolesti hlavy.
  • Květy heřmánku pomáhají k dobré náladě. Zahání chmury hlavně v podzimních a zimních měsících, kdy nám chybí sluneční paprsky. Pomáhá zklidnit nervovou soustavu, působí protizánětlivě a dezinfikuje. Heřmánkový čaj je je velmi dobrým pomocníkem proti zhoršenému spánku. Pomůže rychleji usnout, a díky jeho pozitivnímu vlivu na vaši náladu se probudíte lépe naladění.
bylinkový čaj Tealia Serene

Vychutnejte si bylinkový čaj Tealia Serene i vy!

Prostě a jednoduše - bylinkový čaj Tealia Serene (v překladu: klidný, uklidňující) je od začátku do konce navržený tak, aby vás zbavil stresu a negativní energie, a uvolnil tělo i mysl. Všechny bylinky i květy jsou krásně vyzrálé a šetrně usušené, aby si zachovaly svoje blahodárné účinky. Na šálek Vám stačí jedna čajová lžička (asi 2 g), doporučujeme louhovat pouze zhruba 5 minut. Levandule může být totiž po delším louhování (10 minut a déle) nahořklá.

U nás na e-shopu najdete směs Serene jako porcovaný čaj v pyramidových sáčcích, nebo sypaný ve 100g balení. A potěší i krásná plechová krabička s jednoduchým klikacím uzávěrem.

Další ovocné a bylinkové čaje z naší nabídky:

Zdroje:

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *