Čaj, Představujeme vám...

Mátový čaj – peprný zázrak

Mátový čaj - ideální na léto, ale neurazí ani v zimě. Proč je dobré jej pít?

Co se vám jako první vybaví, když někdo řekne slovo máta? Chuť žvýkaček, ústní vody, mátový čaj nebo třeba Mojito? Tento malý zelený zázrak je pomocníkem při mnoha zdravotních neduzích.  Jeho silná chuť a vůně vás může zpočátku překvapit, ale věřte, že si ho nakonec oblíbíte. Připravili jsme si pár užitečných informací o tom, proč je dobré zařadit čaj z máty do svého pitného režimu.

Odpověď je snadná. Napomáhá tělu při různých zdravotních potížích a také kvůli své unikátnosti tím, jak chutná a voní. Pozitivně působí na:

10 +1 důvodů

1.TRÁVENÍ: Výrazně zlepšuje žaludeční potíže, prospívá při problémech s nadýmáním či nechutenstvím. Upravuje funkci střev, pomáhá s křečemi, kolikami a dalšími neduhy spojených s trávením. Šálek mátového čaje k snídani je naprosto ideální.

Lahodný a svěží mátový čaj. Nejen že osvěží Váš dech a ústní dutinu, ale pomůže také s dalšími problémy.
Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

2. NACHLAZENÍ: Pomáhá při nachlazení a příznaky s ním spojenými, jako je bolest hlavy, krku, rýma či kašel. Mátový čaj můžete buďto vypít, nebo také inhalovat. Jednoduše si přes hlavu přehoďte ručník nebo utěrku a nasávejte vůni máty.

3. NESPAVOST: Máta je přirozeně bez kofeinu, a tudíž si čaj z ní můžete dopřát i před spaním. Jelikož uklidňuje a působí jako svalový relaxant, pomůže vám ke klidnému a nerušenému spánku.

4. STRES: Jak už bylo zmíněno, máta je skvělý relaxant. Zmírňuje stres, posiluje nervovou soustavu. Proto se pití mátového čaje ideálně hodí v období, kdy jste nesví, ať už z jakýchkoliv důvodů.

5. FUNKCE ORGÁNŮ: Další skvělou vlastností máty je její blahodárný vliv na různé orgány lidského těla. Podporuje například funkci jater, žlučníku a slinivky.

6. KREVNÍ TLAK: Pomáhá bojovat proti vysokému krevímu tlaku, jelikož jej přirozeně snižuje.

7. ZUBY a DÁSNĚ: Pokud vás trápí bolesti zubů či dásní, udělejte si silný mátový čaj a vykloktejte jej ho jako ústní vodu. Bolest se zmírní a zároveň osvěží dech.

8. Antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti máty pomohou tělu bojovat proti různým škodlivým látkám.

9. ÚNAVA: Pomáhá zmírnit příznaky únavy, zvýšit hladinu energie a tím zlepšit koncentraci. I proto se doporučuje si uvařit mátový čaj v práci nebo během studia.

10. ALERGIE: Může snížit příznaky alergických reakcí jako je rýma, svědění očí či astma. K snídani v pěkný jarní nebo letní den zkrátka jako dělaná.

11. HUBNUTÍ: Čistý čaj z máty neobsahuje žádné kalorie, takže si ho můžete bez výčitek dopřát po celý den.

Lahodný a svěží mátový čaj. Nejen že osvěží Váš dech a ústní dutinu, ale pomůže také s dalšími problémy.
Zdroj: Shutterstock

A jak si mátový čaj správně připravit?

Připravit si mátový čaj je navíc velice snadné!

1 sáček Richard Royal Mint nebo Naturavita Pure Mint stačí zalít 200 ml vroucí vody o 100 °C  a nechat louhovat 3–5 minut. U čaje Naturavita si sáček nemusíte ani vyndávat. Můžete si čaj dosladit medem či jiným sladidlem, nebo si vychutnat jeho silnou, ale zároveň osvěžující přirozenou chuť.

Zaujal vás článek o mátovém čaji? Přečtěte si také článek o čaji Tuareg zde!

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *