Ostatní, Čaj

Jaký čaj na hubnutí? Pomůže maté, kopřiva i lékořice

Na trhu dnes najdeme velké množství různých produktů na hubnutí - od nápojů, přes prášky až po čokolády. Míra jejich účinnosti a důvěryhodnosti je ovšem stejně tak velmi diskutabilní. Asi nejlepší, neinvazivní a hlavně přírodní pomocí s hubnutím jsou bylinky a odvary z nich. Proto se čaj na hubnutí stal tak populárním a oblíbeným mezi ženami i muži, kteří se pokouší shodit nějaké to kilo navíc.

Na trhu dnes najdeme nepřeberné množství různých produktů na hubnutí - od nápojů, přes prášky až po čokolády. Míra jejich účinnosti a důvěryhodnosti je ovšem stejně tak velmi diskutabilní. Asi nejlepší, neinvazivní a hlavně přírodní pomocí s hubnutím jsou bylinky a odvary z nich. Proto se čaj na hubnutí stal tak populárním a oblíbeným mezi ženami i muži, kteří se pokouší shodit nějaké to kilo navíc.

I v naší nabídce najdete bylinné čaje, které jsou nápomocné při snižování váhy. Některé z nich obsahují pouze bylinky s diuretickými účinky, které vám pomůžou zbavit se přebytečné vody, jiné mají vliv na rychlost metabolismu a spalování tuků. Jedním z nich je i Naturavita Slim, který vám představíme podrobněji...

Ideální základ pro čaj na hubnutí

Maté

Maté je nápoj tradiční pro jižní Ameriku. Připravuje se z lístků vždy zeleného stromu cesmíny paraguayské, která roste především v zemích jako je Argentina, Brazílie, Paraguay a Uruguay. Archeologové dle svých nálezů dokázali, že jejich obyvatelé popíjeli maté už v dobách dávno před Kristem, a nejde tedy o novodobý trend. Evropané objevili kouzlo tohoto čaje teprve v 16. století, kdy ho s sebou přivezli Jezuité ze svých misií.

Bylinný čaj z maté má obvykle příjemnou kouřovou vůni a hořkou, lehce uzenou chuť. Obsahuje kofein, a proto je populární zejména mezi lidmi,  kteří potřebují být při své práci bdělí a pozorní. Takové účinky ocení například ti z řad studentů nebo sportovců, kteří nechtějí konzumovat energetické nápoje. Logicky se proto vyhněte čaji z maté ve večerních hodinách a před spaním, pokud nechcete probdít celou noc.

Na trhu dnes najdeme velké množství různých produktů na hubnutí, od nápojů, přes prášky až po třeba čokolády, a podobně. Míra jejich účinků a důvěryhodnosti je ovšem také velmi diskutabilní. Asi nejlepší, neinvazivní a hlavně přírodní pomocí s hubnutím jsou bylinky a odvary z nich. Příkladem je čaj na hubnutí.
Zdroj: freepik.com

4 fakta o maté, které potřebujete vědět:

  1. Zdroj energie, který pomáhá také se soustředěním a koncentrací. Obsahuje kofein (0,4 a 1,7 %), ale také další alkaloidy jako theobromin a theofylin. V porovnání s častěji používanými přírodními stimulanty, jako jsou káva nebo přípravky s guaranou, mají účinky maté pozvolnější nástup a mnohem méně dramatický pokles. Podobně je tomu například také u zeleného nebo černého čaje.
  2. Antioxidant – obsahuje látky snižující oxidační stres a pomáhá předcházet předčasnému stárnutí buněk a autoimunitním poruchám. Vaše imunita tak získá parádního spojence.
  3. Přispívá ke spalování tuků, urychluje metabolismus, zlepšuje trávení a má lehce diuretické účinky. V neposlední řadě může pomoci ke zmírnění chuti k jídlu, kvůli čemuž čaj na hubnutí často obsahuje maté.
  4. Má pozitivními účinky na celý kardiovaskulární systém, posiluje žilní stěny a brání vzniku aterosklerotických plátů, které mohou způsobit infakrt.

Kopřiva

Ačkoli při letních procházkách v přírodě by mnozí z nás nechali všechnu kopřivu na světě spálit, tato rostlinka s přehnaným smyslem pro sebeobranu má také léčivé účinky.

Kromě toho, že je dobrým zdrojem vitamínu C, má stejně jako maté diuretické vlastnosti, které tělu napomáhají zbavovat se přebytečné vody. Pomáhá při prevenci infekcí močového ústrojí a dokonce i se zhoršenou prostatou. Už jen proto by ji měl v sobě ukrývat čaj na hubnutí.

Důvodem, proč čaj na hubnutí obsahuje často i mátu peprnou je to, že pomáhá při poruchách trávení a břišní nevolnosti. Mentol a karvon, které obsahuje, zklidňují hladké svalstvo trávícího traktu a zabraňují svalovým křečím. Kromě obsahu zdraví prospěšných látek je velmi oblíbená i díky své svěží chuti a vůni, která navozuje příjemnou, uvolněnou atmosféru.

Lékořice

Věděli jste, že je 50krát sladší než cukr?

Lékořici většina lidí zná v podobě černých pendreků, které jednoduše buď milujete, nebo je nemůžete ani cítit. Nic mezi tím neexistuje. Ať už to máte jakkoliv, jisté je, že kořen lékořice i její nadzemní části mají léčivé účinky, kvůli kterým se přidává nejen do čajových nálevů.

Čaj na hubnutí ji ve svém složení má obvykle z prostého důvodu, a tím je jeho sladká chuť. Když pak máte chuť na něco dobrého, sladký nízkokalorický čaj je skvělá alternativa k čokoládové tyčince nebo jiným gastronomickým neřestem.

Mimo to, lékořici najdeme zejména v čajích proti kašli a bolesti v krku. Látky, které obsahuje bojují proti bakteriím způsobujícím onemocnění. Vyplachování úst lékořicovým čajem může dokonce pomoci předejít vzniku zubního kazu.

Zdroj:

  • M. Castleman: The new healing herbs: the essential guide to more than 125 of nature's most potent herbal remedies
Na trhu dnes najdeme velké množství různých produktů na hubnutí - od nápojů, přes prášky až po čokolády. Míra jejich účinnosti a důvěryhodnosti je ovšem stejně tak velmi diskutabilní. Asi nejlepší, neinvazivní a hlavně přírodní pomocí s hubnutím jsou bylinky a odvary z nich. Proto se čaj na hubnutí stal tak populárním a oblíbeným mezi ženami i muži, kteří se pokouší shodit nějaké to kilo navíc.

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *