Ostatní, Tipy, triky, nápady

5 tipů na dárek pro ni (nejen ke Dni žen)

Inspirujte se našimi tipy na dárek pro ni k Valentýnu, ke Dni žen, k 1. máji, nebo třeba jen tak, protože ji máte rádi a víte, že nepohrdne kvalitními čaji nebo kávou.

Mezinárodní den žen se neodkladně blíží, a každá z nich doufá v nějakou milou pozornost. Proč nekoupit něco originálního, a nepotěšit svou drahou něčím jiným, než květinou nebo bonboniérou? Nechte se inspirovat některým z našich 5 tipů na dárek pro ni, a zároveň si můžete doplnit své znalosti o svátku připadajícího na 8. března.

Zbrusu nová mini kolekce plechovek a milých obálek Royal Gardens je jak dělaná na dárek pro ni.

Každá žena ráda dostává květiny jako dárek, ale některé z nich přímo nesnáší ty řezané. Co s tím?

Darujte jí květinovou plechovku Richard Royal Garden, která obsahuje kvalitní ceylonský černý čaj s příchutí dračího ovoce a bergamotu. Doplnit ji můžete šikovnou ladící obálkou, do které lze něco hezkého napsat nebo leccos drobného schovat...

Kolekce čajů Curtis Dessert Tea obsahuje 8 oblíbených příchutí černých a zelených čajů, zabalených v neobyčejné krabičce. Uprostřed se vyjímá malá smotaná kulička kvetoucího čaje. Zalejte jej horkou vodou a sledujte, jak rozkvete!

Dostupná v červené i velmi elegantní černé variantě.

Pokud chcete udělat dojem, kolekce s kvetoucím čajem je rozhodně správná volba pro dárek.

Mohlo by se Vám zdát, že čaj Earl Grey je spíše doménou mužů. Nenechte se ale zmást! Je to také skvělý dárek pro ni.

Ten od Hysonu obsahuje krom typického bergamotu a citrusů i špetku voňavé levandule, která přísnou chuť černého čaje dokonale zjemní a obohatí jej o oblíbené levandulové aroma.

Nejste si jistí, zda je Earl Grey vhodný jako dárek právě pro tu, kterou se chystáte obdarovat? Podívejte se i na další zelené a černé čaje v plechových krabičkách z této řady ZDE.

Kdo by neměl rád čokoládu! Pokud ji slečna či paní, pro kterou dárek hledáte také miluje (ale tvrdí, že by si ji dávat neměla), kapsle Coffesso Dark Chocolate budou přesně pro ni. Kvalitní italská 100% arabica a čokoládové aroma jsou tím správným začátkem všedního dne, a bez výčitek. Proto jsou vhodné právě jako dárek pro ni.

Vybírejte také ze tří dalších lahodných příchutí obohacující kvalitní arabicu, nebo vybírejte z dalších řad kapslí Coffesso ZDE.

Všechny kapsle jsou kompatibilní s kávovary Nespresso.

A nakonec ten nejoblíbenější dárek pro ni. Richard Royal Love a Richard Royal Heart jsou přímo srdeční záležitostí. Tyto plechovky jsou krásné samy o sobě, ale společně jim to sluší nejvíc.

Na výběr máte hned pět různých vzorů, takže i nejnáročnější slečna nebo paní bude spokojená.

Všechny varianty najdete ZDE.

Obdarovaná Vás pak jistě ráda pozve na ochutnání čaje nebo kávy, který jste jí darovali. Takový čajový dýchánek může být velmi originální rande, nemyslíte?

Plechovku pak může použít třeba jako krabičku na drobnosti, šperky, nebo kosmetické pomůcky a podobně.

Den věnovaný ženám

Kořeny Mezinárodního dne žen

Mezinárodní den žen se již mnoho let oslavuje po celým světě. Jeho neoficiální počátky se datují již do roku 1908, kdy se přes patnáct tisíc žen rozhodlo, že mají dost genderové nerovnosti a zorganizovalo pochod New Yorkem. Požadovaly kratší pracovní dobu, lepší plat a volební právo. O rok později Socialistická strana Ameriky vyhlásila první Národní den žen.

Myšlenku udělat tento den mezinárodním vyslovila Clara Zetkin v roce 1910 na Mezinárodní konferenci pracujících žen v Kodani. Té se účastnilo sto žen ze 17 zemí světa, a na jejím návrhu se jednomyslně shodly.

Mezinárodní den žen se stal dnem oslavy společenských úspěchů žen, a také jejich úspěchů v politice a ekonomice. I nadále jsou v tento den organizovány různé stávky a protesty, jejichž cílem je zvýšit povědomí o přetrvávající nerovnosti.

Proč právě 8. března?

V prvních letech od svého založení neměl Mezinárodní den žen konkrétní datum. kdy by se měl slavit. Svého formálního stanovení se dočkal až v roce 1917, a to v reakci na válečnou stávku ruských žen. Ty požadovaly ve zkratce „chléb a mír“. Čtyři dny po stávce žen byl car nucen abdikovat a prozatímní vláda udělila ženám volební právo.

Den zahájení stávky žen byl podle juliánského kalendáře, který se tehdy v Rusku používal, 23.únor. V gregoriánském kalendáři to odpovídalo 8. březnu, a proto se v současnosti slaví v tento den.

Bez barev by to nešlo

Není uplně překvapením, že si ženy ke svému dni vybraly i symbolické barvy. Dle webu Mezinárodního dne žen jsou jeho barvami fialová, zelená a bílá:

  • fialová značí spravedlnost a důstojnost,
  • zelená symbolizuje naději,
  • bílá představuje čistotu, i když tento koncept je považovaný za kontroverzní.

Zdroj: BBC

Související příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *